GP Premium - en to fi translation catalogue (801 entries)

en: % Comments
fi: % kommenttia

[ctx: %1$s is post type label. %2$s is taxonomy label.]
en: %1$s %2$s Archive
fi: %1$s %2$s Arkisto

en: %d item | %d items
fi[0]: %d nimike
fi[1]: %d nimikettä

en: %s Units
fi: %s yksikköä

[ctx: %s is a singular post type name]
en: %s Archive
fi: %s Arkisto

[ctx: %s is a singular post type name]
en: %s Archives
fi: %s Arkistot

en: + More
fi: + Lisää

en: 0 Widgets
fi: 0 vimpainta

en: 1 Comment
fi: 1 kommentti

en: 1 Widget
fi: 1 vimpain

en: 100% Width
fi: 100% leveys

en: 2 Widgets
fi: 2 vimpainta

en: 3 Widgets
fi: 3 vimpainta

en: 4 Widgets
fi: 4 vimpainta

en: 404 Template
fi: 404 malli

en: 5 Widgets
fi: 5 vimpainta

en: <code>%copy%</code> to include the copyright symbol.
fi: <code>%copy%</code> sisällyttääksesi copyright symbolin.

en: <code>%current_year%</code> to update year automatically.
fi: <code>%current_year%</code> päivittääksesi vuoden automaattisesti.

[ctx: A size unit for CSS markup]
en: Degree
fi: Aste

[ctx: A size unit for CSS markup]
en: Percentage
fi: Prosentti

[ctx: A size unit for CSS markup]
en: Pixel
fi: Pikseli

en: Above Content Area
fi: Sisältöalueen yläpuolella

en: Above Header
fi: Ylätunnisteen (header) yläpuolella

en: Above Title
fi: Otsikon yläpuolella

en: Activate
fi: Ota käyttöön

en: Activate GenerateBlocks
fi: Aktivoi GenerateBlocks

en: Activating plugins
fi: Aktivoidaan lisäosia

en: Active Elements
fi: Aktiivit elementit

en: Add Exclusion Rule
fi: Lisää poissulkemisen sääntö

en: Add Location Rule
fi: Lisää sijaintisääntö

en: Add Media
fi: Lisää media

en: Add New Element
fi: Lisää uusi elementti

en: Add New Header
fi: Lisää uusi yläpalkki

en: Add New Hook
fi: Lisää uusi koukku

en: Add New Layout
fi: Lisää uusi asettelu

en: Add Section
fi: Lisää alue (section)

en: Add User Rule
fi: Lisää käyttäjäsääntö

en: Add a background image to this Container to make it dynamic.
fi: Lisää taustakuva tähän säiliöön tehdäksesi siitä dynaamisen.

en: Add custom classes to the Page Hero element.
fi: Lisää omat luokat Page Hero -elementille.

en: Add default archive navigation container
fi: Lisää oletusarvoinen arkistovalikon säiliö

en: Add to the top padding of your Page Hero to prevent overlapping.
fi: Lisää ilmavuutta (padding) Page Heron yläosaan estääksesi päällekkäisyydet.

en: Additional Cleanup
fi: Lisäsiivous

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: After content
fi: Sisällön jälkeen

en: After content container
fi: Sisältöalueen jälkeen

en: After header
fi: Ylätunnisteen (header) jälkeen

en: After post title
fi: Julkaisun otsikon jälkeen

en: Alignment
fi: Suuntaus

en: All
fi: Kaikki

en: All Archives
fi: Kaikki arkistot

en: All Elements
fi: Kaikki elementit

en: All Singular
fi: Kaikki yksittäiset

en: All Users
fi: Kaikki käyttäjät

en: All block types
fi: Kaikki lohkotyypit

en: All posts
fi: Kaikki julkaisut

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Alt Button Background
fi: Alt -painikkeen tausta

en: Alt Button Background Hover
fi: Alt -painikkeen tausta kohdistimella osoitettaessa

en: Alt Button Text
fi: Alt -painikkeen teksti

en: Alt Button Text Hover
fi: Alt -painikkeen teksti kohdistimella osoitettaessa

en: Amount
fi: Summa

en: An error occurred, please try again.
fi: Tapahtui virhe, ole hyvä ja yritä uudestaan.

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Apply to
fi: Kohdista

en: Archive Content Title
fi: Arkistosisällön otsikko

en: Archive Content Title (H2)
fi: Arkiston sisällön otsikko (H2)

en: Archive Content Title Hover
fi: Arkistosisällön otsikko kohdistimella osoitettaessa

en: Archive Navigation
fi: Arkistojen navigointi

en: Archives
fi: Arkistot

en: Attachment
fi: Liite

en: Author Archives
fi: Kirjoittaja-arkistot

en: Author archives
fi: Kirjoittaja-arkistot

en: Author avatar
fi: Kirjoittajan avatar

en: Author description
fi: Tietoja kirjoittajasta

en: Author meta
fi: Kirjoittajan tiedot

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Back to Top Button
fi: Takaisin ylös -painike

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Color Overlay
fi: Taustan päällysväriominaisuus (overlay)

en: Background Current
fi: Tausta - valittuna

en: Background Hover
fi: Tausta kohdistimella osoitettaessa

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Images
fi: Taustakuvat

en: Background Overlay
fi: Taustan päällysväri (overlay)

en: Background Position
fi: Taustan sijainti

en: Backgrounds
fi: Taustat

en: Backing up options
fi: Varmuuskopioinnin valinnat

en: Before content
fi: Ennen sisältöä

en: Before content container
fi: Ennen sisältöaluetta

en: Before post title
fi: Ennen julkaisun otsikkoa

en: Begin Import
fi: Aloita tuonti

en: Below Header
fi: Ylätunnisteen (header) alapuolella

en: Below Title
fi: Otsikon alla

en: Block
fi: Lohko - Block

en: Block Element
fi: Lohkoelementti

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Blog
fi: Blogi

en: Body
fi: Runko - Body

en: Both Sidebars
fi: Molemmat sivupalkit

en: Both Sidebars on Left
fi: Molemmat sivupalkit vasemmalla

en: Both Sidebars on Right
fi: Molemmat sivupalkit oikealla

en: Bottom
fi: Ala

en: Bottom Padding
fi: Tyhjä tila alapuolella

en: Bottom margin
fi: Alamarginaali

en: Box Type
fi: Laatikon tyyppi

en: Branding Type
fi: Brändäyksen tyyppi

en: Breakpoint
fi: Taitekohta

en: Bulk Actions
fi: Massatoiminnot

en: Button
fi: Painike

en: Button Background
fi: Painikkeen tausta

en: Button Background Hover
fi: Painikkeen tausta osoitettaessa

en: Button Text
fi: Painikkeen teksti

en: Button Text Hover
fi: Painikkeen teksti osoitettaessa

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Cancel
fi: Peru

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart Background Color
fi: Ostoskorin taustaväri

en: Cart Text Color
fi: Ostoskorin tekstin väri

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskellä

en: Change
fi: Muuta

en: Change the spacing for various elements using pixels.
fi: Käytä pikseleitä määrittääksesi eri elementtien välinen tila.

en: Check out your new site and start making it yours!
fi: Tutustu uuteen sivustoosi ja ala muokata siitä ikiomaasi!

en: Checking demo content
fi: Tarkistetaan demo -sisältöä

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Choose Element Type
fi: Valitse elementtityyppi

en: Choose when this element should display.
fi: Tee valinta, jolloin tämä elementti näkyy.

en: Choose when this element should not display.
fi: Valitse milloin tämä elementti ei näy.

en: Choose your dynamic content type.
fi: Valitse dynaaminen sisältötyyppi.

en: Choose your dynamic image type.
fi: Valitse dynaamisen kuvan tyyppi

en: Choose your hook
fi: Valitse koukku

en: Choose...
fi: Valitse...

en: Choose…
fi: Valitse...

en: Cleaning up
fi: Siivotaan

en: Click and drag to sort
fi: Napsauta ja siirrä järjestääksesi

en: Click to edit
fi: Napsauta muokataksesi

en: Click to edit content
fi: Napsauta muokataksesi sisältöä

en: Click to edit settings
fi: Napsauta muokataksesi asetuksia

en: Click to remove
fi: Napsauta poistaaksesi

en: Clicking the above button will design your overlay by changing some of your off canvas color and typography options.
fi: Napsauta yo. painiketta suunnitellaksesi overlay muuttaen sen väriä ja typografiaa.

en: Close
fi: Sulje

en: Close Button
fi: Sulje -painike

en: Colors
fi: Värit

en: Column Gap
fi: Palstojen välinen tila

en: Columns
fi: Palstat

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comments area
fi: Kommenttialue

en: Comments number
fi: Kommenttien lukumäärä

en: Configure
fi: Säädä asetukset

en: Confirm Import
fi: Vahvista tuonti

en: Contain
fi: Sisältää

en: Container
fi: Säiliö

en: Container Width
fi: Säilön leveys

en: Content
fi: Sisältö

en: Content (no sidebars)
fi: Sisältö (ei sivupalkkeja)

en: Content / Sidebar
fi: Sisältö / Sivupalkki

en: Content / Sidebar / Sidebar
fi: Sisältö / Sivupalkki / Sivupalkki

en: Content Area
fi: Sisältöalue

en: Content Padding
fi: Sisällön ilmavuus (padding)

en: Content Separator
fi: Sisällön erotin

en: Content Template
fi: Sisältömalli

en: Content Title
fi: Sisällön otsikko

en: Content Width
fi: Sisällön leveys

en: Content font size
fi: Sisällön kirjasimen koko

en: Content restored.
fi: Sisältö palautettu.

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Continue Shopping
fi: Jatka ostoksia

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Cover
fi: Kansi

en: Create
fi: Luo

en: Current post
fi: Nykyinen julkaisu

en: Current year template tag
fi: Kuluvan vuoden mallitägi

en: Custom
fi: Räätälöity

en: Custom Classes
fi: Omat luokat (class)

en: Custom Hook
fi: Oma koukku - Custom Hook

en: Custom Hook Name
fi: Oman koukun (Hook) nimi

en: Custom ID
fi: Yksilöllinen ID

en: Custom Image
fi: Räätälöity kuva

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Custom field name
fi: Mukautetun kentän nimi

en: Custom hook name
fi: Mukautettu koukku

en: Custom more link
fi: Oma räätälöity Lue lisää -linkki

en: Custom post meta. Replace "name" with the name of your custom field.
fi: Custom post meta. Korvaa "name" räätälöidyn kentän nimellä.

en: Date Archives
fi: Päivämääräarkistot

en: Date type
fi: Päivämäärätyyppi

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Deactivating imported plugins
fi: Tuotujen lisäosien käytöstä poisto

en: Debug Mode Enabled
fi: Debug -tila on käytössä

en: Default
fi: Oletus

en: Desktop
fi: Tietokone

en: Desktop Toggle Label
fi: Desktop vaihtajan otsikko

en: Desktop only
fi: Vain tietokoneversiossa

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable Elements
fi: Poista elementtejä käytöstä

en: Disable Featured Image
fi: Älä käytä artikkelikuvaa

en: Disable Site Footer
fi: Poista sivuston alatunniste (footer)

en: Disable Site Header
fi: Poista sivuston ylätunniste (header)

en: Disable default pagination
fi: Poista oletussivutus käytöstä

en: Disable default post navigation
fi: Poista julkaisun oletusvalikko käytöstä

en: Disable featured image
fi: Poista artikkelikuva käytöstä

en: Disable primary post meta
fi: Poista julkaisun päämeta

en: Disable the featured image on posts with this hero area.
fi: Älä käytä artikkelikuvaa niissä artikkeleissa, joissa on tämä hero -alue.

en: Disable title
fi: Poista otsikko käytöstä

en: Display Order
fi: Näyttöjärjestys

en: Display Rules
fi: Näyttämisen säännöt

en: Display add to cart button
fi: Näytä lisää ostoskärryyn -painike

en: Display add to cart panel on scroll
fi: Näytä ostoskoripaneeli vieritettäessä

en: Display breadcrumbs
fi: Näytä murupolku

en: Display cart in menu
fi: Näytä ostoskori valikossa

en: Display cart panel on add to cart
fi: Näytä ostoskoripaneeli lisää ostoskoriin kohdassa

en: Display comment count
fi: Näytä kommenttien määrä

en: Display featured images
fi: Näytä artikkelikuvat

en: Display mini cart sub-menu
fi: Näytä miniostoskorin alavalikko

en: Display padding around images
fi: Näytä tyhjää tilaa kuvien ympärillä

en: Display page title
fi: Näytä sivun otsikko

en: Display post author
fi: Näytä kirjoittaja

en: Display post categories
fi: Näytä julkaisun kategoriat

en: Display post date
fi: Näytä julkaisupäivämäärä

en: Display post navigation
fi: Näytä julkaisujen valikko

en: Display post tags
fi: Näytä julkaisun avainsanat

en: Display posts in columns
fi: Näytä artikkelit palstoissa

en: Display posts in masonry grid
fi: Näytä artikkelit tiiliseinäksi pinottuna

en: Display price
fi: Näytä hinta

en: Display product image
fi: Näytä tuotekuva

en: Display product meta data
fi: Näytä tuotteen metatieto

en: Display product results count
fi: Näytä tuotteiden listauksen laskuri

en: Display product sorting
fi: Näytä tuotteiden järjestämistoiminto

en: Display product tabs
fi: Näytä tuotevälilehdet

en: Display product title
fi: Näytä tuottteen otsikko

en: Display quantity buttons
fi: Näytä painikkeet lukumäärälle

en: Display rating
fi: Näytä arvostus

en: Display read more as button
fi: Näytä Lue lisää painikkeena

en: Display related products
fi: Näytä samankaltaiset tuotteet

en: Display sale flash
fi: Näytä sale flash

en: Display secondary image on hover
fi: Näytä toissijainen kuva kohdistimen ollessa kohdalla

en: Display short description
fi: Näytä lyhyt seloste

en: Display this element for specific user roles.
fi: Näytä tämä elementti tietyille käyttäjärooleille.

en: Display upsell products
fi: Näytä paremmat (upsell) -tuotteet

en: Displays a dynamic image from your chosen source.
fi: Näyttää dynaamisesti kuvan valitsemastasi lähteestä.

en: Displays dynamic content based on your chosen source.
fi: Näyttää dynaamisesti sisältöä valitsemastasi kohteesta.

en: Distraction-free mode
fi: Häiriötön kirjoitustila

en: Documentation
fi: Ohjeet

en: Downloading content
fi: Ladataan sisältöä

en: Dropdown Direction
fi: Alasvetovalikon suunta

en: Dynamic Background Image
fi: Dynaaminen taustakuva

en: Dynamic CSS Print Method
fi: Dynaaminen CSS tulostusmetodi

en: Dynamic Content
fi: Dynaaminen sisältö

en: Dynamic Image
fi: Dynaaminen kuva

en: Dynamic Link
fi: Dynaaminen linkki

en: Dynamic content
fi: Dynaaminen sisältö

en: Dynamic image
fi: Dynaaminen kuva

en: Dynamic image placeholder
fi: Dynaamisen kuvan paikanvaraaja

en: Dynamic link type
fi: Dynaaminen linkkityyppi

en: Dynamic options
fi: Dynaamiset asetukset

en: Dynamic text type
fi: Dynaaminen tekstityyppi

en: Edit Element
fi: Muokkaa elementtiä

en: Edit Header
fi: Muokkaa yläpalkkia

en: Edit Hook
fi: Muokkaa koukkua

en: Edit Layout
fi: Muokkaa asettelua

en: Edit Section
fi: Muokkaa aluetta

en: Editor width
fi: Muokkaimen leveys

en: Element Classes
fi: Elementin luokat (class)

en: Element published.
fi: Elementti julkaistu.

en: Element reverted to draft.
fi: Elementti palautettu luonnostilaan.

en: Element scheduled.
fi: Elementin julkaisu aikataulutettu.

en: Element type
fi: Elementtityyppi

en: Element updated.
fi: Elementti päivitetty.

en: Elements
fi: Elementit

en: Elements (%s)
fi: Elementit (%s)

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enter valid license key for automatic updates.
fi: Syötä kelvollinen lisenssiavain saadaksesi automaattisia päivityksiä.

en: Entire Site
fi: Koko sivusto

en: Entry Meta Links
fi: Julkaisun metalinkit

en: Entry Meta Links Hover
fi: Julkaisun metalinkit kohdistimella osoitettaessa

en: Entry Meta Text
fi: Julkaisun metateksti

en: Error Message Background
fi: Virheilmoituksen tausta

en: Error Message Text
fi: Virheilmoituksen teksti

en: Error: Content already detected in default editor.
fi: Virhe: Oletusmuokkaimessa on jo havaittu sisältöä.

en: Excerpt
fi: Ote

en: Excerpt length
fi: Otteen pituus

en: Excerpt word count
fi: Otteen sanamäärä

en: Exclude
fi: Poissulkien

en: Exclusions
fi: Poissulkemiset

en: Execute PHP
fi: Suorita PHP

en: Execute Shortcodes
fi: Suorita lyhytkoodit (shortcodes)

en: Existing Site Import Detected
fi: Sinulla on jo tuotu sivusto

en: Export
fi: Vienti

en: External File
fi: Ulkoinen tiedosto

en: Fallback Image
fi: Varakuva

en: Featured Image
fi: Artikkelikuva

en: Featured Images
fi: Artikkelikuvat

en: Featured image
fi: Artikkelikuva

en: First post
fi: Ensimmäinen julkaisu

en: Float Left
fi: Kellu vasemmalle

en: Float Right
fi: Kellu oikealle

en: Font family
fi: Kirjasinperhe

en: Font size
fi: Kirjasimen koko

en: Footer
fi: Alatunniste - Footer

en: Footer Area
fi: Alatunnisteen alue

en: Footer Bar
fi: Alatunnisteen palkki

en: Footer Padding
fi: Alatunnisteen ilmavuus

en: Footer Widget Area
fi: Alatunnisteen vimpainalue

en: Footer Widget Area Padding
fi: Alatunnisteen vimpainalueen ilmavuus

en: Footer Widgets
fi: Alatunnisteen vimpaimet

en: Form Background
fi: Lomakkeen tausta

en: Form Background Focus
fi: Lomakkeen tausta kohdistimella osoitettaessa

en: Form Border
fi: Lomakkeen reunukset

en: Form Border Focus
fi: Lomakkeen reunukset kohdistimella osoitettaessa

en: Form Text
fi: Lomakkeen teksti

en: Form Text Focus
fi: Lomakkeen teksti kohdistimella osoitettaessa

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Full Content
fi: Täysi sisältö

en: Full Screen
fi: Täysi näyttö

en: Full Width
fi: Täysi leveys

en: Full Width (no padding)
fi: Täysi leveys (ei paddingia)

en: GP Premium requires GeneratePress to be your active theme.
fi: GP Premium -lisäosan käyttö edellyttää GeneratePress -teeman käyttöä.

en: Gathering information
fi: Kerätään tietoja

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: GeneratePress Site Library
fi: GeneratePress -sivustomallien kirjasto

en: GeneratePress has an update available.
fi: GeneratePressistä on tarjolla uudempi päivitetty versio.

en: Generating your dynamic CSS in an external file offers significant performance advantages.
fi: Kun luot dynaamisen CSS:n ulkoiseen tiedostoon, paranee suorituskyky huomattavasti.

en: Get Started
fi: Aloita

en: Global setting
fi: Yleinen asetus

en: Go Back
fi: Siirry takaisin

en: HTML is allowed.
fi: HTML on sallittu.

en: Header
fi: Ylätunniste - Header

en: Header Background
fi: Ylätunnisteen (header) tausta

en: Header Padding
fi: Ylätunnisteen (header) ilmavuus

en: Headers
fi: Ylätunnisteet - Headers

en: Heading 1 (H1)
fi: Otsikkotaso 1 (H1)

en: Heading 1 (H1) Color
fi: Otsikkotaso 1 (H1) väri

en: Heading 2 (H2)
fi: Otsikkotaso 2 (H2)

en: Heading 2 (H2) Color
fi: Otsikkotaso 2 (H2) väri

en: Heading 3 (H3)
fi: Otsikkotaso 3 (H3)

en: Heading 3 (H3) Color
fi: Otsikkotaso 3 (H3) väri

en: Heading 4 (H4)
fi: Otsikkotaso 4 (H4)

en: Heading 4 (H4) Color
fi: Otsikkotaso 4 (H4) väri

en: Heading 5 (H5)
fi: Otsikkotaso 5 (H5)

en: Heading 5 (H5) Color
fi: Otsikkotaso 5 (H5) väri

en: Heading 6 (H6)
fi: Otsikkotaso 6 (H6)

en: Headings
fi: Otsikot

en: Height
fi: Korkeus

en: Hello World
fi: Heippa maailma

en: Help
fi: Apua

en: Hide when scrolling down
fi: Piilota alas vieritettäessä

en: Hook
fi: Koukku - Hook

en: Hook name
fi: Koukun nimi

en: Hooks
fi: Koukut - Hooks

en: Horizontal Alignment
fi: Vaakatasoinen suuntaus

en: I understand
fi: Ymmärrän

en: Ignore Languages
fi: Älä huomioi kieliä

en: Image Alignment
fi: Kuvien asemointi

en: Image height
fi: Kuvan korkeus

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Image width
fi: Kuvan leveys

en: Import
fi: Tuonti

en: Import Complete
fi: Tuonti valmis

en: Import Demo Content
fi: Tuo demosisältö

en: Import Theme Options
fi: Tuo teeman asetukset

en: Import/Export
fi: Vie/Tuo

en: Importing content
fi: Tuodaan sisältöä

en: Importing options
fi: Tuodaan asetukset

en: Importing site options
fi: Tuodaan sivuston asetukset

en: Importing theme options
fi: Tuo teeman asetukset

en: Importing widgets
fi: Tuodaan sivuston vimpaimet

en: In same term
fi: Samalla termillä

en: Info Message Background
fi: Viestin tausta

en: Info Message Text
fi: Viestin teksti

en: Inherit
fi: Inherit - periytä

en: Inherit from parent
fi: Peri isännältä

en: Initiate smooth scroll on anchor links using the <code>smooth-scroll</code> class.
fi: Ota pehmeä vieritys käyttöön linkeissä käyttämällä <code>smooth-scroll</code> -luokkaa (class).

en: Inline Embedding
fi: Rivinsisäinen upotus

en: Inline alignment
fi: Rivinsisäinen kohdistus

en: Inline post meta items
fi: Rivinsisäiset julkaisun metakohteet

en: Inner Box Type
fi: Sisemmän laatikon tyyppi

en: Inner Container
fi: Sisempi säiliö

en: Inner Navigation Width
fi: Sisempi valikon leveys

en: Insert into Section
fi: Lisää alueeseen

en: Inside
fi: Sisäpuolella

en: Install GenerateBlocks
fi: Asenna GenerateBlocks

en: Install now.
fi: Asenna nyt.

en: Installing %s
fi: Asennetaan %s

en: Installing plugins
fi: Asennetaan lisäosia

en: Internal Notes
fi: Sisäiset muistiinpanot

en: Internal notes can be helpful to remember why this element was added.
fi: Sisäiset muistiinpanot voivat helpottaa muistaa sen, miksi miksi tämä elementti lisättiin.

en: Invalid license.
fi: Epäkelpo lisenssi.

en: It is highly recommended that you remove the last site you imported before importing a new one.
fi: On erinomaisen suotavaa poistaa jo tuotu sivusto ennenkuin tuo uuden sen päälle.

en: Item added to cart.
fi: Nimike lisätty ostoskoriin.

en: Javascript must be enabled to use Generate Sections
fi: Generate Sections (Alueet) käyttö edellyttää JavaScriptiä

en: Keep default archive navigation container
fi: Säilytä oletusarvoinen arkistonavigoinnin säiliö

en: Keep default post container
fi: Säilytä julkaisun oletussäiliö

en: Large
fi: Iso

en: Layout
fi: Asettelu - Layout

en: Layouts
fi: Asettelut

en: Learn more here
fi: Opi lisää täällä

en: Left
fi: Vasen

en: Left Sidebar
fi: Vasen sivupalkki

en: Left Sidebar Width
fi: Vasemman sivupalkin leveys

en: License Key
fi: Lisenssiavain

en: License activated.
fi: Lisenssi aktivoitu.

en: License deactivated.
fi: Lisenssi poistettu käytöstä.

en: Line height
fi: Rivin korkeus

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkin väri

en: Link Color Hover
fi: Linkin väri kohdistimella osoitettaessa

en: Link Hover
fi: Linkki kohdistimella osoitettaessa

en: Link to
fi: Linkitys

en: Link values
fi: Linkkien arvot

en: List of terms
fi: Luettelo termeistä

en: Load more label
fi: Lataa lisää -teksti

en: Loading label
fi: Ladataan -teksti

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Local
fi: Paikallinen

en: Location
fi: Sijainti

en: Logged In
fi: Sisäänkirjautuneet

en: Logged Out
fi: Uloskirjautuneet

en: Make first post featured
fi: Tee ensimmäisestä artikkelista merkittävä

en: Make image rounded
fi: Pyöristä kuva

en: Manual
fi: Käsin

en: Masonry Post Width
fi: Tiilimuuraustyyppisen julkaisun leveys

en: Media Attachment Size
fi: Medialiitteen koko

en: Medium
fi: Keskikoko

en: Menu
fi: Valikko

en: Menu Item Content
fi: Valikkokohdan sisältö

en: Menu Item Height
fi: Valikon kohtien korkeus

en: Menu Item Icon
fi: Valikon kohteen ikoni

en: Menu Item Width
fi: Valikon kohtien leveys

en: Menu Items
fi: Valikon kohteet

en: Menu Mini Cart
fi: Mini-ostoskorin valikko

en: Merge
fi: Sulauta

en: Merge on Desktop Only
fi: Sulauta vain tietokoneversiossa

en: Merge with Content
fi: Sulauta sisältöön

en: Merge with Secondary Navigation
fi: Sulauta toissijainen valikko

en: Messages
fi: Viestit

en: Meta field name
fi: Meta -kentän nimi

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Mobile Header
fi: Mobiili ylätunniste (header)

en: Mobile Header Logo
fi: Mobiilin ylätunnisteen logo

en: Mobile Menu Breakpoint
fi: Mobiilimenun taittokohta

en: Mobile Menu Label
fi: Mobiilivalikon otsikko

en: Mobile header font size
fi: Kirjasimen koko mobiiliheaderissa

en: Mobile only
fi: Vain mobiilissa

en: Module activated.
fi: Moduuli otettu käyttöön.

en: Module deactivated.
fi: Moduuli poistettu käytöstä.

[ctx: Module name]
en: Backgrounds
fi: Backgrounds - Taustat

[ctx: Module name]
en: Blog
fi: Blog - Blogi

[ctx: Module name]
en: Copyright
fi: Copyright - Tekijänoikeus

[ctx: Module name]
en: Core
fi: Core - Perus

[ctx: Module name]
en: GeneratePress Site
fi: GeneratePress Site - GeneratePress Sivusto

[ctx: Module name]
en: Hooks
fi: Hooks - Koukut

[ctx: Module name]
en: Page Header
fi: Page Header - Yläpalkki

[ctx: Module name]
en: Secondary Navigation
fi: Secondary Navigation - Toissijainen valikko

[ctx: Module name]
en: Spacing
fi: Spacing - ilmavuus

en: Modules
fi: Moduulit

en: More %s controls:
fi: Lisää säätöjä kohteelle: %s

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
fi: Teksti

en: Navigation
fi: Valikko

en: Navigation Alignment
fi: Valikon asemointi

en: Navigation Background
fi: Valikon tausta

en: Navigation Background Current
fi: Valikon kohdan tausta valittuna

en: Navigation Background Hover
fi: Valikon tausta kohdistimella osoitettaessa

en: Navigation Colors
fi: Valikon värit

en: Navigation Item
fi: Valikon kohta

en: Navigation Item Current
fi: Valikon valittu kohta

en: Navigation Item Hover
fi: Valikon kohta - kohdistimella osoitettaessa

en: Navigation Location
fi: Valikon sijainti

en: Navigation Logo
fi: Valikon logo

en: Navigation Logo Placement
fi: Valikon logon sijainti

en: Navigation Search
fi: Hakutoiminto valikossa

en: Navigation Text
fi: Valikon tekstit

en: Navigation Text Current
fi: Valikon teksti valittuna

en: Navigation Text Hover
fi: Valikon teksti kohdistimella osoitettaessa

en: Navigation Width
fi: Valikon leveys

en: New Element
fi: Uusi elementti

en: New URL
fi: Uusi URL

en: Next page of posts
fi: Seuraava sivu julkaisuja

en: Next post
fi: Seuraava julkaisu

en: No Background Image
fi: Ei taustakuvaa

en: No Comments
fi: Ei kommentteja

en: No Merge
fi: Älä sulauta

en: No Navigation
fi: Ei valikkoa

en: No Search Results
fi: Ei hakutuloksia

en: No Sidebars
fi: Ei sivupalkkeja

en: No comments text
fi: Ei kommenttitekstiä

en: No featured image
fi: Ei artikkelikuvaa

en: No next post
fi: Ei seuraavia julkaisuja

en: No post meta
fi: Ei julkaisun metaa

en: No previous post
fi: Ei aiempaa julkaisua

en: No sections added!
fi: Ei lisättyjä alueita!

en: No sites found.
fi: Sivustoja ei löytynyt.

en: No sites were found.
fi: Sivustoja ei löytynyt.

en: No thanks
fi: Ei kiitos

en: Not receiving updates
fi: Ei vastaanota päivityksiä

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Not yet rated
fi: Ei arvosteluja vielä

en: Note: We do our best to ensure all imported images are licensed for open use. However, image licenses can change, so we strongly advise that you replace all imported images with your own.
fi: Huomautus: Teemme parhaamme, jotta tuodut kuvat olisivat lisenssioinniltaan vapaasti käytettävävinä. Kuvien käyttöoikeus voi kuitenkin muuttua, joten suosittelemme lämpimästi omien kuvien käyttöä tuotujen sijasta.

en: Number of Items
fi: Nimikkeiden lukumäärä

en: Off
fi: Pois päältä

en: Off Canvas Menu
fi: Piilosta paljastuva valikko

en: Off Canvas Panel
fi: Piilosta paljastuva paneeli

en: Offset Site Header Height
fi: Offset Site Header korkeus

en: Old URL
fi: Vanha URL

en: On
fi: Päällä

en: Options imported
fi: Asetukset tuotu

en: Outside
fi: Ulkopuolella

en: Overlay
fi: Päällys

en: Padding
fi: Ilmavuus (padding)

en: Page Builder
fi: Sivunrakentaja

en: Page Builder:
fi: Sivunrakentaja:

en: Pages
fi: Sivut

en: Paragraph margin
fi: Kappaleen marginaali

en: Parallax Effect
fi: Parallax efekti

en: Parent Element
fi: Isäntäelementti

en: Parent Items
fi: Päätason kohdat

en: Parent Menu Items
fi: Nimikkeet tasoa ylemmässä valikossa

en: Photo of author
fi: Kirjoittajan kuva

en: Place your site header on top of the element below it.
fi: Aseta sivuston header alla olevan elementin päälle.

en: Please activate the "Visual" tab in your main editor before transferring content.
fi: Ole hyvä ja aktivoi "Visual" välilehti muokkaimessa ennen sisällön siirtoa.

en: Please upload a file to import
fi: Ole hyvä ja lataa tuotava tiedosto

en: Please upload a valid .json file
fi: Ole hyvä ja lataa kelvollinen .json -tiedosto

en: Plugins
fi: Lisäosat

en: Plugins activated
fi: Lisäosat aktivoitu

en: Plural comments text
fi: Teksti, kun useampia kommentteja

en: Post
fi: Julkaisu

en: Post Meta Template
fi: Julkaisun metamalli

en: Post Navigation
fi: Julkaisujen navigointi

[ctx: Post Type General Name]
en: Elements
fi: Elementit

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Element
fi: Elementti

en: Post author name
fi: Julkaisun tekijän nimi

en: Post content
fi: Julkaisun sisältö

en: Post date
fi: Julkaisupäivä

en: Post excerpt
fi: Ote julkaisun tekstistä

en: Post meta
fi: Julkaisun meta

en: Post meta name
fi: Julkaisun metan nimi

en: Posts
fi: Artikkelit

en: Posts with custom field
fi: Julkaisut, joissa on mukautettu kenttä

en: Posts with term
fi: Julkaisut, joissa on termi käytössä

en: Preview desktop
fi: Esikatsele tietokonenäkymä

en: Preview mobile
fi: Esikatsele mobiilinäkymässä

en: Preview tablet
fi: Esikatsele tablettinäkymässä

en: Previous page of posts
fi: Edellinen sivu julkaisuja

en: Previous post
fi: Edellinen julkaisu

en: Price
fi: Hinta

en: Price Slider Widget
fi: Hinnan Slider -vimpain

en: Primary Button Colors
fi: Ensisijaisten painikkeiden värit

en: Primary Navigation
fi: Ensisijainen valikko

en: Primary Sub-Navigation
fi: Pääasiallinen alavalikko

en: Primary button colors can be set <a href="#">here</a>.
fi: Voit asettaa ensisijaisen painikkeen värit <a href="#">täällä</a>.

en: Priority
fi: Tärkeysjärjestys

en: Product Columns
fi: Tuotteiden palstat

en: Product Image Area Width
fi: Tuotteen kuva-alueen leveys

en: Product Tab Active
fi: Valittu välilehti

en: Product Tab Text
fi: Tuotteen välilehden teksti

en: Product Tabs
fi: Tuotteiden välilehdet

en: Product Title
fi: Tuotteen otsikko

en: Product Title Hover
fi: Tuotteen otsikko kohdistimella osoitettaessa

en: Products
fi: Tuotteet

en: Products Per Page
fi: Tuotteita sivulla

en: Published date before text
fi: Julkaisupäivä ennen tekstiä

en: Quick hook select
fi: Pikavalinta koukulle

en: Rated %s out of 5
fi: Arvosteltu %s  5:stä

en: Read more
fi: Lue lisää

en: Read more label
fi: Lue lisää -teksti

en: Receive beta updates
fi: Vastaanota beta -päivityksiä

en: Receiving updates
fi: Päivitysten vastaanottaminen

en: Refresh Sites
fi: Päivitä sivustot

en: Refresh sites
fi: Virkistä sivustot -näkymä

en: Regenerate CSS File
fi: Luo CSS -tiedosto uudelleen

en: Related/Upsell Columns
fi: Samankaltaiset/Paremmat tuotteet (upsell) -palstat

en: Related/upsell title font size
fi: Samankaltaisia / Parempi tuote (upsell) -otsikon kirjasimen koko

en: Reload Page
fi: Lataa sivu uudestaan

en: Remove
fi: Poista

en: Remove Imported Site
fi: Poista tuotu sivusto

en: Remove Sections
fi: Poista alueet (sections)

en: Remove background image
fi: Poista taustakuva

en: Remove container condition
fi: Poista säiliön ehto

en: Remove imported site
fi: Poista tuotu sivusto

en: Remove unnecessary distractions like sidebars, footer widgets and sticky menus.
fi: Poista tarpeettomat UI -elementit kuten sivupalkit, alapalkin vimpaimet ja paikallaan pysyvät valikot pois häiritsemästä.

en: Removing imported content
fi: Tuotujen sisältöjen poisto

en: Replace default primary post meta
fi: Korvaa julkaisun oletusarvoinen ensisijainen meta

en: Replace default secondary post meta
fi: Korvaa julkaisun oletusarvoinen toissijainen meta

en: Replace with updated date
fi: Korvaa päivitetyllä päivämäärällä

en: Requires GP Premium %s.
fi: Edellyttää GP Premium %s.

en: Reset
fi: Palauta asetukset

en: Reset Settings
fi: Palauta alkuperäiset asetukset

en: Restoring CSS
fi: CSS:n palautus

en: Restoring content
fi: Sisällön palauttaminen

en: Restoring site options
fi: Sivuston asetusten palautus

en: Restoring theme options
fi: Teeman asetusten palautus

en: Restoring widgets
fi: Vimpainten palautus

en: Retina Logo
fi: Retina logo

en: Right
fi: Oikea

en: Right Sidebar
fi: Oikea sivupalkki

en: Right Sidebar Width
fi: Oikean sivupalkin leveys

en: Roles
fi: Roolit

en: Sale Sticker Background
fi: Myyntitarran tausta

en: Sale Sticker Text
fi: Myyntitarran teksti

en: Sale flash over image
fi: Alennus ohi kuva

en: Save
fi: Tallenna

en: Scripts/Styles
fi: Skriptit/Tyylit

en: Search Element
fi: Etsi elementtiä

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Secondary Menu
fi: Toissijainen valikko

en: Secondary Navigation
fi: Toissijainen valikko

en: Secondary Sub-Navigation
fi: Toissijainen ala-valikko

en: Section
fi: Alue - Section

en: Section Background
fi: Alueen (section) tausta

en: Section Label
fi: Alueen (section) otsikko

en: Sections
fi: Alueet - Sections

en: Security check failed.
fi: Turvallisuustarkistus epäonnistui.

en: Select Units
fi: Valitse yksiköt

en: Separating Space
fi: Sisältöalueita erottava tila

en: Set Overlay Defaults
fi: Aseta päällyksen oletusarvot

en: Set as Section Background
fi: Aseta alueen (section) taustaksi

en: Set background image
fi: Aseta taustakuva

en: Settings
fi: Asetukset

en: Shop
fi: Kauppa

en: Shop Product Titles
fi: Kaupan tuotteiden otsikot

en: Shopping Bag
fi: Ostoskassi

en: Shopping Basket
fi: Ostoskori

en: Shopping Cart
fi: Ostoskärry

[ctx: Short name for meta box]
en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Shortcodes are allowed.
fi: Lyhytkoodit (shortcode) on sallittu.

en: Show this Element to all languages.
fi: Näytä tämä Elementti kaikilla kielillä.

en: Side
fi: Reuna

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar / Content
fi: Sivupalkki / Sisältö

en: Sidebar / Content / Sidebar
fi: Sivupalkki / Sisältö / Sivupalkki

en: Sidebar / Sidebar / Content
fi: Sivupalkki / Sivupalkki / Sisältö

en: Sidebar Layout
fi: Sivupalkin asettelu

en: Sidebar Widgets
fi: Sivupalkin vimpaimet

en: Sidebars
fi: Sivupalkit

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Single Content Title (H1)
fi: Yksittäisen sisällön otsikko (H1)

en: Single Product
fi: Yksittäinen tuote

en: Single post
fi: Yksittäinen julkaisu

en: Singular comments text
fi: Teksti, kun yksi kommentti

en: Site Footer
fi: Sivuston alapalkki

en: Site Header
fi: Sivuston ylätunniste (header)

en: Site Library
fi: Sivustomallien kirjasto

en: Site Logo
fi: Sivuston logo

en: Site Tagline
fi: Sivuston kuvaus - slogan

en: Site Title
fi: Sivuston otsikko

en: Skip
fi: Ohita

en: Slider Background Color
fi: Sliderin taustaväri

en: Slider Bar Color
fi: Sliderin palkin väri

en: Small
fi: Pieni

en: Smooth scroll
fi: Pehmeä vieritys

en: Source
fi: Lähde

en: Space between
fi: Välitila

en: Spacing
fi: Tyhjä tila

en: Star Ratings
fi: Tähtiarviot

en: Static
fi: Staattinen

en: Sticky
fi: Paikallaan pysyvä

en: Sticky + Static
fi: Paikallaan pysyvä + Staattinen

en: Sticky Navigation
fi: Paikallaan pysyvä valikko

en: Sticky Navigation Logo
fi: Paikallaan pysyvän valikon logo

en: Sticky Panel Cart
fi: Paikallaan pysyvä ostoskoripaneeli

en: Style
fi: Tyyli

en: Sub-Menu Item Height
fi: Alavalikon kohtien korkeus

en: Sub-Menu Items
fi: Valikon alakohdat

en: Sub-Menu Width
fi: Alivalikon leveys

en: Sub-Navigation Item
fi: Alavalikon kohta

en: Sub-Navigation Item Current
fi: Alavalikon valittu kohta

en: Sub-Navigation Item Hover
fi: Alavalikon kohta kohdistimella osoitettaessa

en: Success Message Background
fi: Onnistumisen viestin tausta

en: Success Message Text
fi: Onnistumisen viestin teksti

en: Support
fi: Tuki

en: System Fonts
fi: Järjestelmän kirjasimet

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tag name
fi: Tagin nimi

en: Tagline
fi: Esittelylause, kuvaus

en: Take note of the old and new URLs below, then head over to the Elementor Tools area to replace them.
fi: Huomioi alla olevat vanhat sekä uudet URLit, ja siirry Elementorin Tools -alueelle korvataksesi ne.

en: Taxonomy
fi: Taksonomia

en: Template Tags
fi: Template Tagit

en: Templates
fi: Mallipohjat

en: Term archives
fi: Termiarkistot

en: Term description
fi: Termin selite

en: Term meta
fi: Termin meta

en: Term name
fi: Termin nimi

en: Term separator
fi: Termien erotin

en: Terms
fi: Termit

en: Text
fi: Teksti

en: Text Alignment
fi: Tekstin asemointi

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Text Current
fi: Teksti - valittuna

en: Text Hover
fi: Teksti kohdistimella osoitettaessa

en: The author of the current post.
fi: Nykyisen kirjoituksen tekijä.

en: The content separator controls the space between the featured image, title, content and entry meta.
fi: Sisällön erotin kontrolloi artikkelikuvan, otsikon, sisällön ja metatiedon välistä tilaa.

en: The content title of the current post/taxonomy.
fi: Nykyisen julkaisun/taksonomian sisällön otsikko.

en: The entire collection of GeneratePress premium modules.
fi: Täydellinen kokoelma GeneratePress premium moduuleita.

en: The published date of the current post.
fi: Nykyisen julkaisun julkaisupäivä.

en: The terms attached to the chosen taxonomy (category, post_tag, product_cat).
fi: Valittuun taksonomiaan (category, post_tag, product_cat) liitetyt termit.

en: Theme options restored.
fi: Teeman asetukset palautettu.

en: These plugins are already installed.
fi: Nämä lisäosat on jo asennettu.

en: These plugins can be installed automatically.
fi: Nämä lisäosat voidaan asentaa automaattisesti.

en: These plugins need to be installed manually.
fi: Nämä lisäosat tulee asentaa manuaalisesti.

en: This Element will replace your site footer area that holds your copyright message. It will not replace footer widgets if they exist.
fi: Tämä elementti korvaa sivustosi alatunnisteesta sen osan, jossa on copyright -viestisi. Tämä ei poista vimpaimille varattua aluetta alatunnisteessa.

en: This action can not be undone, are you sure?
fi: Tätä ei voi perua, oletko varma?

en: This appears to be an invalid license key for GP Premium.
fi: Näyttäisi olevan epäkelpo lisenssiavain GP Premiumille.

en: This element needs a location set within the Display Rules tab in order to display.
fi: Nähdäksesi tämän elementin, on sen sijainti asetettava Näyttämisen säännöt -välilehdellä.

en: This is a placeholder for your content.
fi: Tämä on paikanvaraaja sisällöllesi.

en: This is a placeholder for your description.
fi: Tämä on paikanvaraaja selitetekstillesi.

en: This module has been deprecated. Deactivating it will remove it from this list.
fi: Tämä moduuli on vanhentunut. Poistamalla sen käytöstä, katoaa se tästä listasta.

en: This page is using a <a href="%s">Content Template Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">Sisältömallilementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This page is using a <a href="%s">Page Hero Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">Page Hero -elementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This page is using a <a href="%s">Post Meta Template Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">Post Meta mallielementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This page is using a <a href="%s">Sidebar Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">sivupalkkielementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This page is using a <a href="%s">Site Footer Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">Sivuston alatunniste-elementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This page is using a <a href="%s">Site Header Element</a>. Some of the options below may not apply.
fi: Tällä sivulla käytetään <a href="%s">Sivuston ylätunniste-elementtiä</a>. Jotkin alla olevat asetukset eivät ehkä ole käytössä.

en: This process makes changes to your database. If you have existing data, be sure to create a backup as a precaution.
fi: Tämä tekee muutoksia tietokantaasi. Mikäli sinulla on siellä dataa, ota varmuuskopio varmuuden vuoksi.

en: This process makes changes to your website. If it contains important data, we suggest backing it up before proceeding.
fi: Tämä prosessi tekee muutoksia sivustoosi. Mikäli sivustollasi on tärkeää dataa, suosittelemme varmuuskopion ottamista ennen etenemistä.

en: This process restores your previous options, widgets and active plugins. It will also remove your imported content and CSS.
fi: Tämä toiminto palauttaa edelliset asetukset, vimpaimet ja lisäosta. Se myös poistaa tuodun sisällön sekä CSS:n.

en: This site is using Elementor which means you will want to replace the imported image URLs.
fi: Tämä sivusto käyttää Elementoria, joten huolehti tuotujen kuvien URLien muuttamisesta oikeaksi.

en: This site uses the following plugins.
fi: Tällä sivustolla käytetään seuraavia lisäosia.

en: This will design your overlay by changing options in the Customizer for you. Once saved, this can not be undone.
fi: Tämä suunnittelee overlaysi ulkoasun muuttaen puolestasi sen asetuksia mukauttimessa. Tallennuksen jälkeen ei peruttavissa.

en: This will import the options from the Customizer.
fi: Tämä tuo asetukset muokkaimesta.

en: This will install and activate needed plugins, import demo content, and import site options.
fi: Tämä asentaa ja aktivoi tarvittavat lisäosat, tuo demosisällön ja tuo sivuston asetukset.

en: This will remove the current sidebar widgets for the selected sidebar. Your layout must have a sidebar set for this Element to show.
fi: Tämä poistaa valitun sivupalkin nykyiset vimpaimet.

en: Title
fi: Otsikko

en: To disable it, find WP_DEBUG in your wp-config.php file and set it to false like the below.
fi: Poistaaksesi sen käytöstä, etsi WP_DEBUG sivustosi wp-config.php -tiedostosta ja aseta se disabloiduksi kuten alla.

en: To take full advantage of Block Elements, we suggest using our GenerateBlocks plugin.
fi: Saadaksesi parhaan hyödyn lohkoelementeistä, suosittelemme käyttämään GenerateBlocks -lisäosaamme.

en: Top
fi: Ylä

en: Top Bar
fi: Yläpalkki

en: Top Bar Padding
fi: Yläpalkin ilmavuus (padding)

en: Top Padding
fi: Tyhjä tila yläpuolella

en: Transition
fi: Transitio

en: Try again
fi: Koeta uudelleen

en: Type
fi: Tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: Un-link values
fi: Un-link arvot

en: Unable to execute PHP as %s is defined.
fi: Ei voitu suorittaa PHP:ta kuten %s on määritetty.

en: Update Element
fi: Päivitä elementti

en: Update now.
fi: Päivitä nyt.

en: Updated date
fi: Päivämäärä päivitetty

en: Updated date before text
fi: Päivityksen päivämäärä ennen tekstiä

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Upload
fi: Lataa palvelimelle

en: Upload %s
fi: Lataa %s

en: Use % in place of the number of comments
fi: Käytä % kommenttien lukumäärän sijasta

en: Use Navigation as Header
fi: Käytä valikkoa ylätunnisteena (Header)

en: Use Sections
fi: Käytä alueita (sections)

en: Use button to load more posts
fi: Käytä painiketta ladataksesi lisää artikkeleita

en: Use fallback image
fi: Käytä varakuvaa

en: Use infinite scroll
fi: Käytä loputonta vieritystä

en: Use the above template tag to add the current year to your footer.
fi: Käytä yllä olevaa mallitägiä lisätäksesi kuluvan vuoden alatunnisteesi.

en: Use the background color as a background overlay.
fi: Käytä taustaväriä taustan päällysvärinä (overlay)

en: Use theme more link
fi: Käytä teeman Lue lisää -linkkiä

en: User meta
fi: Käyttäjän meta

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Variants
fi: Variantit

en: Vertical Alignment
fi: Pystysuuntainen suuntaus

en: View Site
fi: Näytä sivusto

en: View all posts by %s
fi: Näytä kaikki  %s julkaisut

en: View your shopping cart
fi: Katso ostoskärryn sisältö

en: Visual
fi: Visuaalinen

en: Warning: This will delete your settings and can not be undone.
fi: Varoitus: Toiminto poistaa tekemäsi asetukset, eikä niitä voida palauttaa.

en: We will attempt to serve exact image sizes based on your width/height settings. If that is not possible, we will resize your images using CSS. Learn more about featured image sizing %s.
fi: Koetamme tarjota kuvan asettamiesi leveyden ja korkeuden mukaisesti. Mikäli se ei ole mahdollista, säädetään kuvakoko CSS:n avulla. Lue lisää artikkelikuvan koosta %s.

en: Why?
fi: Miksi?

en: Widget Padding
fi: Vimpainten ilmavuus (padding)

en: Widget Title
fi: Vimpaimen otsikko

en: Widget Titles
fi: Vimpainten otsikot

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Width
fi: Leveys

[ctx: Width]
en: Contained
fi: Sisällytetty

[ctx: Width]
en: Contained (no padding)
fi: Sisällytetty (ei paddingia)

[ctx: Width]
en: Full
fi: Täysi

en: WooCommerce
fi: WooCommerce - verkkokauppa

en: WooCommerce - Account
fi: WooComemrce - Tili

en: WooCommerce - Cart
fi: WooCommerce - Ostoskärry

en: WooCommerce - Checkout
fi: WooCommerce - Kassalle

en: WooCommerce - Product
fi: WooCommerce - Tuote

en: WooCommerce - Shop
fi: WooCommerce - Kauppa

en: WooCommerce not activated.
fi: WooCommercea ei ole otettu käyttöön.

en: WordPress debug mode is currently enabled. With this, any errors from third-party plugins might affect the import process.
fi: WordPress debug -tila on päällä. Näin ollen kolmannen osapuolen lisäosien mahdolliset virheet voivat vaikuttaa tuontiprosessiin.

en: Your license is not active for this URL.
fi: Lisenssiäsi ei ole aktivoitu tähän URL -osoitteeseen.

en: Your license key expired on %s.
fi: Lisenssisi vanhentui %s.

en: Your license key has been disabled.
fi: Lisenssisi on poistettu käytöstä.

en: Your license key has reached its activation limit.
fi: Lisenssisi on saavuttanut rajan.

en: here
fi: tässä

en: inherit
fi: peri

[ctx: label]
en: Basic layout with term buttons
fi: Perusasettelu, jossa termipainikkeet

[ctx: label]
en: Basic single post page hero
fi: Perus page hero yksittäiselle julkaisulle

[ctx: label]
en: Default next and previous buttons
fi: Oletusarvoiset seuraava ja edellinen -painikkeet

[ctx: label]
en: Full footer 1
fi: Täysi alatunniste 1

[ctx: label]
en: Full footer 2
fi: Täysi alatunniste 2

[ctx: label]
en: Inline with avatar
fi: Rivinsisäinen ja avatar

[ctx: label]
en: Landscape layout
fi: Näkymän asettelu

[ctx: label]
en: Layout with offset content
fi: Asettelu, jossa offset -sisältö

[ctx: label]
en: Rounded buttons with icon
fi: Ikonilla varustetut pyöristetyt painikkeet

[ctx: label]
en: Single post hero with excerpt
fi: Yksittäisen julkaisun page hero otteella

[ctx: label]
en: Stacked with avatar
fi: Pinossa ja avatar

[ctx: label]
en: Term buttons
fi: Termipainikkeet

[ctx: label]
en: Two columns with arrows
fi: Kaksi palstaa nuolilla

[ctx: label]
en: Two columns with background overlays
fi: Kaksi palstaa jossa taustan päällekkäisyys (overlay)

[ctx: label]
en: Two columns with featured image
fi: Kaksi palstaa ja artikkelikuva

[ctx: more on post title]
en: More on %s
fi: Lisää %s

en: out of 5
fi: viidestä
