WP-Piwik - en to el translation catalogue (280 entries)

en:  Show a &quot;custom variables&quot; edit box on post edit page.
el: Να εμφανίζεται ένα κουτί επεξεργασίας &quot;προσαρμοσμένων μεταβλητών&quot; στη σελίδα επεξεργασίας της καταχώρησης.

en: %s %s installed.
el: Το %s %s εγκαταστάθηκε.

en: %s updated to %s.
el: Το %s ενημερώθηκε σε %s.

en: , and all people flattering this
el:  και όλοι οι άνθρωποι που το επαινούν

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Add &lt;noscript&gt;
el: Προσθήκη του &lt;noscript&gt;

en: Add data-cfasync=false
el: Προσθήκη του data-cfasync=false

en: Add file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;).
el: Προσθήκη επεκτάσεων αρχείων για την παρακολούθηση των κατεβασμάτων, χωρισμένα με τον χαρακτήρας της κάθετης μπάρας (&#124;).

en: Add new file types for download tracking
el: Προσθήκη νέων τύπων αρχείων για την παρακολούθηση των κατεβασμάτων

en: Add rec parameter to noscript code
el: Προσθήκη παραμέτρου rec στον κώδικα noscript

en: Add tracking code
el: Προσθήκη κώδικα παρακολούθησης

en: Adds *.-prefix to cookie domain.
el: Προσθέτει την κατάληξη *.-prefix στα cookies ονομάτων χώρου.

en: Adds *.-prefix to tracked domain.
el: Προσθέτει το πρόθεμα *.-prefix στον ιστοτόπο που παρακολουθείται.

en: Adds the &lt;noscript&gt; code to your footer.
el: Προσθέτει τον κώδικα &lt;noscript&gt; στο υποσέλιδο.

en: An error occured
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα

en: Are you sure you want to clear all settings?
el: Είστε σίγουροι για τον καθαρισμό όλων των ρυθμίσεων;

en: Auth token
el: Σύμβολο γνησιότητας

en: Auto config
el: Αυτόματη ρύθμιση

en: Blog ID
el: Αναγνωριστικό ιστολογήματος

en: Bounce count
el: Αριθμός που εγκατέλειψαν

en: Bounced
el: Εγκατέλειψαν

en: Browser Details
el: Λεπτομέρειες προγράμματος πλοήγησης

en: Browsers
el: Προγράμματα πλοήγησης

en: CDN URL
el: Διεύθυνση URL του CDN

en: CDN URL (SSL)
el: Διεύθυνση URL του CDN (SSL)

en: Cache API calls, which not contain today's values, for a week.
el: Οι κλήσεις API, που δεν περιέχουν τις σημερινές τιμές, να μπαίνουν στη λανθάνουσα μνήμη για μια εβδομάδα.

en: Cache cleared.
el: Η λανθάνουσα μνήμη διαγράφηκε.

en: Changes saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύθηκαν.

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Κλέβεις, έτσι;

en: Check this to automatically choose your blog from your Piwik sites by URL. If your blog is not added to Piwik yet, WP-Piwik will add a new site.
el: Επιλέξτε αυτό για να γίνεται αυτόματη επιλογή του ιστολογίου σας από τους ιστοτόπους σας του Piwik με τη διεύθυνση URL. Αν το ιστολόγιό σας δεν έχει προστεθεί ακόμη, το WP-Piwik θα προσθέσει αυτόματα ένα νέο ιστοτόπο.

en: Choose if you want to explicitly force Piwik to use HTTP or HTTPS. Does not work with a CDN URL.
el: Επιλέξτε αν θέλετε να υποχρεώσετε το Piwik να χρησιμοποιεί HTTP ή HTTPS. Δεν δουλεύει με διεύθυνση URL για CDN.

en: Choose if you want to get an update notice if WP-Piwik is updated.
el: Επιλέξτε αν επιθυμείτε να λαμβάνετε ενημέρωση για το αν το WP-Piwik ενημερώνεται.

en: Choose this, if your self-hosted Piwik and WordPress are running on the same machine and you know the full server path to your Piwik instance.
el: Επιλέξτε αυτή την επιλογή, αν το Piwik που φιλοξενείται σε εσάς και το WordPress εκτελούνται στον ίδιο διακομιστή και γνωρίζετε την πλήρη διαδρομή για το στιγμιότυπο του Piwik.

en: Choose user roles allowed to see the statistics page.
el: Επιλέξτε τους ρόλους χρηστών, οι οποίοι επιτρέπεται να βλέπουν τα στατιστικά.

en: Choose users by user role you do <strong>not</strong> want to track.
el: Επιλέξτε το ρόλο χρήστη, τον οποίο <strong>δε</strong> θέλετε να παρακολουθήσετε.

en: Choose whether the JavaScript code is added to the footer or the header.
el: Επιλέξτε αν ο κώδικας JavaScript θα προστίθεται στο υποσέλιδο ή την κεφαλίδα.

en: Class Piwik\API\Request does not exists.
el: Δεν υπάρχει η κλάση Piwik\API\Request.

en: Class Piwik\FrontController does not exists.
el: Δεν υπάρχει η κλάση Piwik\FrontController.

en: Clear cache
el: Καθαρισμός της λανθάνουσας μνήμης

en: Cloud-hosted (InnoCraft Cloud)
el: Στημένο στο σύννεφο (Σύννεφο InnoCraft)

en: Configure WP-Piwik
el: Παραμετροποίηση του WP-Piwik

en: Connect to Piwik
el: Σύνδεση με το Piwik

en: Connection timeout
el: Χρονικό όριο

en: Content tracking allows you to track interaction with the content of a web page or application.
el: Η παρακολούθηση περιεχομένου σας επιτρέπει να παρακολουθείτε την αλληλεπίδραση με το περιεχόμενο μιας ιστοσελίδας ή εφαρμογής.

en: Conversions
el: Μετατροπές

en: Could not resolve
el: Δεν ήταν δυνατή η επίλυση

en: Countries
el: Χώρες

en: Country
el: Χώρα

en: Credits
el: Συντελεστές

en: Current month
el: Τρέχων μήνας

en: Current week
el: Τρέχουσα εβδομάδα

en: Currently shown stats:
el: Τρέχουσα προβολή στατιστικών:

en: Dashboard SEO
el: SEO πίνακα

en: Dashboard graph
el: Γράφημα πίνακα

en: Dashboard overview
el: Σύνοψη πίνακα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Debugging
el: Αποσφαλμάτωση

en: Default date shown on statistics page.
el: Προεπιλεγμένη ημερομηνία που αναγράφεται στη σελίδα των στατιστικών.

en: Default tracking
el: Προκαθορισμένη παρακολούθηση

en: Define a specific user agent
el: Ορισμός συγκεκριμένου πράκτορα χρήστη

en: Define all file types for download tracking
el: Ορίστε όλους τους τύπους αρχείων για την παρακολούθηση των μεταφορτώσεων

en: Determined Piwik base URL is
el: Η βασική διεύθυνση URL για το Piwik καθορίστηκε σε

en: Determined site
el: Ιστοτόπος που εντοπίστηκε

en: Disable SSL host verification
el: Απενεργοποίηση της επαλήθευσης του διακομιστή SSL

en: Disable SSL peer verification
el: Απενεργοποίηση της ομότιμης επαλήθευσης SSL

en: Disable all tracking cookies for a visitor.
el: Απενεργοποίηση όλων των cookies παρακολούθησης για ένα επισκέπτη.

en: Disable cookies
el: Απενεργοποίηση των cookies

en: Disable time limit
el: Απενεργοποίηση χρονικού ορίου

en: Disabled
el: Ανενεργό

en: Disabled (WP-Piwik will not connect to Piwik)
el: Ανενεργό (το WP-Piwik δεν συνδέεται με το Piwik)

en: Disabled (default)
el: Απενεργοποιημένο (εξ' ορισμού)

en: Disabled in proxy mode.
el: Απενεργοποιημένο σε κατάσταση διαμεσολαβητή.

en: Display Name (Not Recommended!)
el: Εμφανιζόμενο όνομα (δεν προτείνεται!)

en: Display SEO ranking data on statistics page.
el: Εμφάνιση των δεδομένων κατάταξης SEO στη σελίδα στατιστικών.

en: Display a last 30 days visitor graph on WordPress' toolbar.
el: Εμφάνιση του γραφήματος επισκέψεων για τις τελευταίες 30 ημέρες στην μπάρα εργαλείων του WordPress.

en: Display a shortcut to Piwik itself.
el: Εμφάνιση μιας συντόμευσης προς Piwik.

en: Display stats to
el: Εμφάνιση στατιστικών σε

en: Do not count subdomains as outlink
el: Να μην μετρώνται τα υπο-ονόματα χώρου ως εξωτερικοί σύνδεσμοι

en: Donate
el: Δωρήστε

en: Either allow_url_fopen has to be enabled <em>or</em> cURL has to be available:
el: Είτε το allow_url_fopen πρέπει να είναι ενεργοποιημένο <em>είτε</em> το cURL να είναι διαθέσιμο:

en: Email Address
el: Διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου

en: Enable Tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;Graph&quot;.
el: Ενεργοποίηση του &quot;γραφικού&quot; συστατικού πίνακα του WP-Piwik.

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;Overview&quot;.
el: Ενεργοποίηση της &quot;Σύνοψης&quot; του πίνακα του γραφικού συστατικού WP-Piwik.

en: Enable WP-Piwik dashboard widget &quot;SEO&quot;.
el: Ενεργοποίηση του γραφικού συστατικού &quot;SEO&quot; του πίνακα ελέγχου του WP-Piwik.

en: Enable a heartbeat timer to get more accurate visit lengths by sending periodical HTTP ping requests as long as the site is opened. Enter the time between the pings in seconds (Piwik default: 15) to enable or 0 to disable this feature. <strong>Note:</strong> This will cause a lot of additional HTTP requests on your site.
el: Ενεργοποίηση ενός μετρητή παλμού για την λήψη ακριβέστερων μετρήσεων επισκέψεων με την αποστολή περιοδικών αιτήσεων HTTP ping όσο ο ιστοτόπος είναι σε λειτουργία. Εισάγετε το χρόνο μεταξύ των ping σε δευτερόλεπτα (προκαθορισμένο για το Piwik: 15 δευτερόλεπτα) για να το ενεργοποιήσετε ή 0 για απενεργοποίηση του χαρακτηριστικού αυτού. <strong>Σημείωση:</strong> Το χαρακτηριστικό αυτό θα προκαλεί αρκετές πρόσθετες αιτήσεις HTTP στον ιστοτόπο σας.

en: Enable cache
el: Ενεργοποίηση λανθάνουσας μνήμης

en: Enable content tracking
el: Ενεργοποίηση παρακολούθησης περιεχομένου

en: Enable heartbeat timer
el: Εμφάνιση χρονομετρητή παλμού

en: Enable shortcodes
el: Ενεργοποίηση σύντομων κωδικών

en: Enable shortcodes in post or page content.
el: Ενεργοποίηση σύντομων κωδικών στο περιεχόμενο καταχωρήσεων ή σελίδων.

en: Enable to track posts in feeds via tracking pixel.
el: Ενεργοποίηση της παρακολούθησης των καταχωρήσεων στις ροές μέσω ενός pixel παρακολούθησης.

en: Enable to track users on admin pages (remember to configure the tracking filter appropriately).
el: Ενεργοποιήστε για να παρακολουθείτε τους χρήστες στις σελίδες διαχείρισης (θυμηθείτε να ρυθμίσετε ανάλογα το φίλτρο παρακολούθησης).

en: Enable tracking for visitors without JavaScript (not recommended).
el: Να ενεργοποιηθεί η παρακολούθηση για επισκέπτες χωρίς JavaScript (δεν προτείνεται).

en: Enter manually
el: Εισάγετε χειροκίνητα

en: Enter the file path to your Piwik instance, e.g. /var/www/piwik/.
el: Εισάγετε την πλήρη διαδρομή για το στιγμιότυπο του Piwik σας, πχ. /var/www/piwik.

en: Enter your Piwik URL. This is the same URL you use to access your Piwik instance, e.g. http://www.example.com/piwik/.
el: Εισάγετε τη διεύθυνση URL του Piwik. Αυτή είναι η ίδια διεύθυνση URL που χρησιμοποιείτε για να προσπελάσετε το στιγμιότυπο Piwik σας, πχ. http://www.example.com/piwik/.

en: Enter your Piwik auth token here. It is an alphanumerical code like 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.
el: Εισάγετε εδώ τον κωδικό πιστοποίησης του Piwik. Είναι ένας αλφαριθμητικός κωδικός σαν το 0a1b2c34d56e78901fa2bc3d45678efa.

en: Enter your own tracking code manually. You can choose one of the prior options, pre-configure your tracking code and switch to manually editing at last.
el: Εισάγετε μόνοι σας τον κώδικα παρακολούθησης. Μπορείτε να επιλέξετε μία από τις προηγούμενες επιλογές, να προρυθμίσετε τον κώδικά σας και τέλος να μεταβείτε σε κατάσταση επεξεργασίας.

en: Expert Settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Force Piwik to use a specific protocol
el: Να χρησιμοποιεί το Piwik συγκεκριμένο πρωτόκολλο

en: HTTP connection via
el: Σύνδεση HTTP μέσω

en: HTTP method
el: Μέθοδος HTTP

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Hits
el: Επισκέψεις

en: If you like WP-Piwik, you can support its development by a donation:
el: Αν σας αρέσει το WP-Piwik, μπορείτε να στηρίξετε την ανάπτυξή του με μια δωρεά:

en: Important
el: Σημαντικό

en: JavaScript code position
el: Θέση του κώδικα JavaScript

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Keyword: post name.
el: Λέξη κλειδί: όνομα καταχώρησης.

en: Keywords
el: Λέξεις κλειδιά

en: Label
el: Ετικέτα

en: Last 30 days
el: Προηγούμενες 30 ημέρες

en: Last month
el: Προηγούμενος μήνας

en: Last week
el: Προηγούμενη εβδομάδα

en: Latest support threads on WordPress.org
el: Τα τελευταία θέματα για υποστήριξη στο WordPress.org

en: Limit cookie lifetime
el: Περιορισμός του χρόνου ζωής των cookies

en: Max. generation time
el: Μέγιστος χρόνος δημιουργίας

en: Max. page views in one visit
el: Ανώτατο όριο προβολών σελίδων σε μια επίσκεψη

en: Min. generation time
el: Ελάχιστος χρόνος δημιουργίας

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: My Amazon.de wishlist
el: Η λίστα επιθυμίας μου στο Amazon.de

en: Name
el: Όνομα

en: Neither cURL nor fopen are available. So WP-Piwik can not use the HTTP API and not connect to InnoCraft Cloud.
el: Ούτε το cURL ούτε η fopen είναι διαθέσιμα. Έτσι, το WP-Piwik δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το HTTP API και να συνδεθεί με το σύννεφο InnoCraft.

en: Next you should connect to Piwik
el: Στη συνέχεια συνδεθείτε με Piwik

en: No data available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα στοιχεία.

en: No site configured yet.
el: Δεν έχει παραμετροποιηθεί ακόμη ιστοτόπος.

en: Noscript code
el: Κώδικας noscript

en: Operation System
el: Σύστημα ενέργειας

en: Operation System Details
el: Λεπτομέρειες Συστήματος Ενεργειών

en: Operation Systems
el: Συστήματα ενεργειών

en: Orders
el: Παραγγελίες

en: Others
el: Άλλοι

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Page
el: Σελίδα

en: Page Views
el: Εμφανίσεις σελίδας

en: Page views
el: Προβολές σελίδων

en: Pages
el: Σελίδες

en: Percent
el: Τοις εκατό

en: Piwik Custom Variables
el: Προσαρμοσμένες Μεταβλητές του Piwik

en: Piwik Mode
el: Κατάσταση του Piwik

en: Piwik Statistics
el: Piwik Στατιστικά

en: Piwik default date
el: Προκαθορισμένη ημερομηνία Piwik

en: Piwik error
el: Σφάλμα του Piwik

en: Piwik path
el: Διαδρομή του Piwik

en: Piwik shortcut
el: Συντόμευση Piwik

en: Piwik subdomain
el: Υποόνομα χώρου Piwik

en: Please don't forget to vote the compatibility at the
el: Παρακαλούμε μην ξεχάσετε να ψηφίσετε για την συμβατότητα στο

en: Please validate your configuration
el: Παρακαλώ επαληθεύστε τη διαμόρφωση

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Plugin name shown in WordPress.
el: Το όνομα του πρόσθετου που θα εμφανίζεται στο WordPress.

en: Quantity
el: Ποσότητα

en: RSS feed campaign
el: Καμπάνια ροών RSS

en: Referral timeout (seconds)
el: Χρονικό όριο αναφορέα (δευτερόλεπτα)

en: Referrers
el: Αναφορείς

en: Reload
el: Επαναφόρτωση

en: Replace Piwik's default file extensions for download tracking, divided by a vertical bar (&#124;). Leave blank to keep Piwik's default settings.
el: Αντικαταστήστε τους προκαθορισμένους τύπους αρχείων για την παρακολούθηση μεταφορτώσεων, χωρισμένους με μια κάθετη μπάρα (&#124;). Αφήστε το κενό για να κρατηθούν οι προκαθορισμένες ρυθμίσεις του Piwik.

en: Requests
el: Αιτήσεις

en: Reset WP-Piwik
el: Αρχικοποίηση του WP-Piwik

en: Resolution
el: Ανάλυση

en: Resolutions
el: Αναλύσεις

en: Revenue
el: Πρόσοδος

en: Run testscript
el: Εκτέλεση του σεναρίου δοκιμής

en: See %sPiwik FAQ%s.
el: Δείτε τις %sσυχνές ερωταπαντήσεις του Piwik%s.

en: See %sPiwik documentation%s.
el: Δείτε την %sτεκμηρίωση του Piwik%s.

en: See %sWP-Piwik FAQ%s.
el: Δείτε τις %sΣυχνές ερωταπαντήσεις του WP-Piwik%s.

en: See %sreadme file%s.
el: Δείτε το %sαρχείο readme%s.

en: Select site
el: Επιλέξτε ιστοτόπο

en: Self-hosted (HTTP API, default)
el: Φιλοξενία σε εσάς (HTTP API, εξ' ορισμού)

en: Self-hosted (PHP API)
el: Φιλοξενία σε εσάς (PHP API)

en: Session timeout (seconds)
el: Χρόνος λήξης συνόδου (δευτερόλεπτα)

en: Set custom variables for a page view
el: Ορισμός προσαρμοσμένων μεταβλητών για εμφάνιση σελίδας

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings cleared (except connection settings).
el: Οι ρυθμίσεις καθαρίστηκαν (εκτός από τις ρυθμίσεις σύνδεσης).

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Show SEO data
el: Εμφάνιση των δεδομένων SEO

en: Show Statistics
el: Εμφάνιση στατιστικών

en: Show always if WP-Piwik is updated
el: Εμφάνιση πάντα αν το WP-Piwik ενημερώνεται

en: Show custom variables box
el: Εμφάνιση του κουτιού προσαρμοσμένων μεταβλητών

en: Show graph on WordPress Toolbar
el: Εμφάνιση γραφήματος στην μπάρα εργαλείων του WordPress

en: Show only if WP-Piwik is updated and settings were changed
el: Εμφάνιση μόνο αν το WP-Piwik ενημερώνεται και οι ρυθμίσεις του έχουν αλλάξει

en: Show per post stats
el: Εμφάνιση στατιστικών ανά καταχώρηση

en: Show stats about single posts at the post edit admin page.
el: Εμφάνιση στατιστικών για μεμονωμένες καταχωρήσεις στη σελίδα διαχείρισης της καταχώρησης.

en: Site ID (Piwik)
el: Αναγνωριστικό ιστοτόπου (Piwik)

en: Site Search
el: Αναζήτηση ιστοτόπου

en: Site not created yet.
el: Ο ιστοτόπος δεν έχει ακόμη δημιουργηθεί.

en: Sitebrowser
el: Περιηγητής ιστοτόπου

en: Slow!
el: Αργό!

en: Specific user agent
el: Συγκεκριμένος πράκτορας χρήστη

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Thank <strong>you</strong> for using my plugin. It is the best commendation if my piece of code is really used!
el: <strong>Σας ευχαριστώ</ strong> για τη χρήση του plugin μου. Είναι ο καλύτερος έπαινος, αν ο κώδικάς μου χρησιμοποιείται πραγματικά!

en: Thank you very much
el: Ευχαριστώ πολύ

en: Thank you very much for your donation
el: Ευχαριστώ για τις δωρεές

en: Thank you very much, all users who send me mails containing criticism, commendation, feature requests and bug reports! You help me to make WP-Piwik much better.
el: Σας ευχαριστώ πολύ, όλους τους χρήστες που μου στείλατε μηνύματα που περιέχουν κριτική, επιδοκιμασία, αιτήματα για νέες λειτουργίες και αναφορές σφαλμάτων! Βοηθάτε να γίνει το WP-piwik πολύ καλύτερο.

en: Thanks for using WP-Piwik!
el: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιείτε το WP-Piwik!

en: The best place to get help:
el: Το καλύτερο μέρος για βοήθεια:

en: The graph contains the values shown in the table below (visitors / unique / bounces). The red line shows a linear trendline (unique).
el: Το γράφημα περιέχει τις τιμές που εμφανίζονται στον πίνακα παρακάτω (επισκέπτες / μοναδικοί /αναπηδήσεις). Η κόκκινη γραμμή δείχνει μια γραμμική τάση (μοναδική).

en: This is the default option for a self-hosted Piwik and should work for most configurations. WP-Piwik will connect to Piwik using http(s).
el: Αυτή είναι η προκαθορισμένη επιλογή για Piwik που φιλοξενείται σε εσάς και αναμένεται να δουλέψει για τις περισσότερες εγκαταστάσεις. Το WP-Piwik θα συνδεθεί με το Piwik με χρήση http(s).

en: Time/visit
el: Χρόνος/Επίσκεψη

en: Title
el: Τίτλος

en: Today
el: Σήμερα

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Total time spent
el: Συνολικός χρόνος

en: Track 404
el: Παρακολούθηση 404

en: Track RSS feed links as campaign
el: Παρακολούθηση των συνδέσμων ροών RSS ως καμπάνια

en: Track RSS feeds
el: Παρακολούθηση των δεδομένων ροών RSS

en: Track admin pages
el: Παρακολούθηση των σελίδων διαχείρισης

en: Track all content blocks
el: Να παρακολουθούνται όλα τα μπλοκ περιεχομένου

en: Track only visible content blocks
el: Να παρακολουθούνται μόνο τα ορατά μπλοκ

en: Track search
el: Παρακολούθηση της αναζήτησης

en: Track subdomains in the same website
el: Να παρακολουθούνται τα υπο-ονόματα χώρου στον ίδιο ιστοτόπο

en: Tracking code
el: Κώδικας παρακολούθησης

en: Tracking filter
el: Φίλτρο Παρακολούθησης

en: URL
el: Διεύθυνση URL

en: Unique
el: Μοναδικοί

en: Unique visitors
el: Μοναδικοί επισκέπτες

en: Update notice
el: Σημείωση αναβάθμισης

en: Use Piwik's advanced Site Search Analytics feature.
el: Να γίνεται χρήση του χαρακτηριστικού των προχωρημένων Αναλυτικών Αναζήτησης Ιστοτόπου.

en: Use js/index.php
el: Χρήση του js/index.php

en: Use proxy script
el: Χρήση σεναρίου διαμεσολαβητή

en: Use set_time_limit(0) if stats page causes a time out.
el: Χρήση της set_time_limit(0) αν η σελίδα στατιστικών προκαλέσει υπέρβαση χρονικού ορίου.

en: Use the PHP default user agent
el: Χρήση του προκαθορισμένου πράκτορα χρήστη της PHP

en: Use the placeholder {ID} to add the Piwik site ID.
el: Χρήση του κωδικού (ID) για την προσθήκη του αναγνωριστικού ιστοτόπου του Piwik.

en: Use this tracking code to not reveal the Piwik server URL.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό τον κώδικα παρακολούθησης για να μην αποκαλύπτετε τη διεύθυνση URL του Piwik.

en: User ID Tracking
el: Αναγνωριστικό ανίχνευσης χρήστη

en: User agent
el: Πρόγραμμα πελάτης

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Usually, you do not need to change these settings. If you want to do so, you should know what you do or you got an expert's advice.
el: Συνήθως, δε χρειάζεται να αλλάξετε αυτές τις ρυθμίσεις. Αν επιθυμείτε να το κάνετε, θα πρέπει να γνωρίζετε τι κάνετε ή να πάρετε τη γνώμη ενός ειδικού.

en: Value
el: Τιμή

en: Visitor timeout (seconds)
el: Χρόνος λήξης επισκεπτών (δευτερόλεπτα)

en: Visitors
el: Επισκέπτες

en: Visits
el: Επισκέψεις

en: WP User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη WP

en: WP-Piwik %s has to be connected to Piwik first. Check the &raquo;Connect to Piwik&laquo; section below.
el: Το WP-Piwik %s πρέπει να συνδεθεί πρώτα με το Piwik. Ελέγξτε το τμήμα &raquo;Σύνδεση με το Piwik&laquo; παρακάτω.

en: WP-Piwik %s is successfully connected to Piwik %s.
el: Το WP-Piwik %s συνδέθηκε με επιτυχία στο Piwik %s.

en: WP-Piwik %s was not able to connect to Piwik using your configuration. Check the &raquo;Connect to Piwik&laquo; section below.
el: Το WP-Piwik %s δεν μπόρεσε να συνδεθεί με το Piwik χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις σας. Δείτε την παρακάτω παράγραφο %raquo;Σύνδεση με το Piwik&laquo;.

en: WP-Piwik %s was not able to connect to Piwik using your configuration. During connection the following error occured: <br /><code>%s</code>
el: Το WP-Piwik δεν ήταν δυνατό να συνδεθεί με το Piwik χρησιμοποιώντας την παραμετροποίησή σας. Κατά την σύνδεση, συνέβη το εξής σφάλμα: <br /><code>%s</code>

en: WP-Piwik can automatically add a 404-category to track 404-page-visits.
el: Το WP-Piwik μπορεί να προσθέτει αυτόματα μια 404-κατηγορία για να παρακολουθούνται οι επισκέψεις 404.

en: WP-Piwik display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα WP-Piwik

en: WP-Piwik is a WordPress plugin to show a selection of Piwik stats in your WordPress admin dashboard and to add and configure your Piwik tracking code. To use this you will need your own Piwik instance. If you do not already have a Piwik setup, you have two simple options: use either
el: Το WP-Piwik είναι ένα πρόσθετο για το WordPress για να εμφανίζει μια επιλογή από στατιστικά του Piwik στον πίνακα διαχείρισης του WordPress και για να προσθέτετε και παραμετροποιείτε τον κώδικα παρακολούθησης του Piwik. Αν δεν έχετε ήδη κάποια εγκατάσταση του Piwik, έχετε δύο απλές επιλογές: να χρησιμοποιήσετε είτε

en: WP-Piwik requires at least PHP 5.3. You are using the deprecated version %s. Please update PHP to use WP-Piwik.
el: Το WP-Piwik απαιτεί τουλάχιστον PHP 5.3. Χρησιμοποιείτε την παρωχημένη έκδοση %s. Παρακαλώ αναβαθμίστε την PHP για να εκτελείται το WP-Piwik.

en: WP-Piwik support forum
el: Φόρουμ υποστήριξης για το WP-Piwik

en: WP-Piwik will not add the tracking code. Use this, if you want to add the tracking code to your template files or you use another plugin to add the tracking code.
el: Το WP-Piwik δεν θα προσθέσει τον κώδικα παρακολούθησης. Χρησιμοποιήστε το αυτό, αν θέλετε να προσθέτετε τον κώδικα παρακολούθησης στα αρχεία προτύπων ή χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο πρόσθετο για την προσθήκη του κώδικα.

en: WP-Piwik will use Piwik's standard tracking code.
el: Το WP-Piwik θα χρησιμοποιήσει τον προκαθορισμένο κώδικα παρακολούθησης του Piwik.

en: When a user is logged in to WordPress, track their &quot;User ID&quot;. You can select which field from the User's profile is tracked as the &quot;User ID&quot;. When enabled, Tracking based on Email Address is recommended.
el: Όταν ένας χρήστης κάνει είσοδο στο WordPress, παρακολουθήστε το &quot;Αναγνωριστικό Χρήστη&quot; του. Μπορείτε να επιλέξετε ποιο πεδίο από το προφίλ χρήστη θα χρησιμοποιείται ως το &quot;Αναγνωριστικό χρήστη&quot;. Όταν είναι ενεργό, προτείνεται η παρακολούθηση βάσει της διεύθυνσης ηλ. ταχυδρομείου.

en: Yesterday
el: Εχθές

en: You are running WordPress %s.
el: Τρέχετε το WordPress %s.

en: You are running a WordPress %s blog network (WPMU). WP-Piwik will handle your sites as different websites.
el: Τρέχετε ένα δίκτυο ιστολογίων (WPMU) WordPress %s. Το WP-Piwik θα χειρίζεται όλους τους ιστοτόπους σας ως διαφορετικούς.

en: You can choose between four tracking code modes:
el: Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ τεσσάρων καταστάσεων κωδικών παρακολούθησης:

en: You can choose between three connection methods:
el: Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ των τριών τρόπων σύνδεσης:

en: You can choose this tracking code, to deliver a minified proxy code and to avoid using the files called piwik.js or piwik.php.
el: Μπορείτε να επιλέξετε αυτό τον κώδικα παρακολούθησης, για να παρέχετε ένα ελαχιστοποιημένο σε μέγεθος κώδικα μεσολαβητή και να αποφύγετε την χρήση των αρχείων piwik.js ή piwik.php.

en: You can limit the cookie lifetime to avoid tracking your users over a longer period as necessary.
el: Μπορείτε να περιορίσετε το χρονικό όριο ισχύος των cookies για να μην παρακολουθείτετους χρήστες σας για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα όπως απαιτείται.

en: a cloud-hosted Piwik by InnoCraft
el: ένα Piwik στημένο στο σύννεφο από την InnoCraft

en: a self-hosted Piwik
el: ένα Piwik στημένο τοπικά

en: allow_url_fopen is
el: Το allow_url_fopen είναι

en: available
el: διαθέσιμο

en: cURL is
el: Το cURL είναι

en: current month
el: τρέχων μήνας

en: current week
el: τρέχουσα εβδομάδα

en: dashboard
el: κεντρικός πίνακας

en: empty
el: κενό

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: for your translation work
el: για τη μετάφραση

en: is used.
el: χρησιμοποιείται.

en: last 12
el: τελευταία 12

en: last 30 days
el: τελευταίες 30 ημέρες

en: last month
el: προηγούμενος μήνας

en: last week
el: προηγούμενη εβδομάδα

en: not
el: μη

en: not recommended
el: δε συνίσταται

en: or
el: ή

en: realpath() returns false
el: Το realpath() επιστρέφει ψευδές

en: site
el: ιστοτόπος

en: sites
el: ιστοτόποι

en: the Piwik team itself
el: η ομάδα του Piwik

en: today
el: σήμερα

en: week
el: εβδομάδα

en: yesterday
el: χθες
